o nas

Fundacja Leśni Agronauci powstała w 2021 roku, a jej siedzibą jest leśne gospodarstwo w Smólniku – wiosce położonej na terenie gminy Goworowo.

Idea fundacji krystalizowała się powoli, gdy przez lata, razem z przyjaciółmi, organizowaliśmy w Smólniku pikniki rodzinne, spacery leśne i warsztaty dla dzieci. W pewnym momencie postanowiliśmy sformalizować nasze działania i zwiększyć ich skalę – zarejestrowaliśmy Fundację.

Pragniemy mieć wpływ na zmieniającą się rzeczywistość, ocalić przed zapomnieniem niezwykłe historie miejsc i ludzi, chronić bezcenne siedliska przyrodnicze, tworzyć wyjątkowe dzieła.

Skupiamy się więc na zdobywaniu wiedzy i nowych doświadczeń w otoczeniu dzikiej przyrody i w towarzystwie przewodników – pasjonatów.

Szczególną uwagę przywiązujemy do edukacji ekologicznej, historycznej i plastycznej. Nasze projekty kierujemy zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do osób starszych, seniorów, tak aby nie tylko przekazywać posiadaną wiedzę, ale i korzystać z wiedzy innych, wymieniać się doświadczeniami i wspólnie poznawać świat. Nasze wydarzenia mają również na celu integrację i aktywację lokalnej społeczności.